Хто такий DevOps? Обовʼязки, must-have навички та зарплати

Це дає можливість заглибитися в проєкт і, як результат, пришвидшити його вихід на ринок. Завдяки різноманітності завдань, покладених на інженера DevOps, у нього не має бути проблем із багатозадачністю. Іншими корисними навичками є відповідальність і стійкість до стресу, пов’язані з високою важливістю обов’язків Вакансія Middle+ DevOps Engineer DevOps.

Хто такий DevOps Engineer. Огляд професії від Олега Миколайченка

Таке часто трапляється, коли компанія розробила продукт зі своїми інженерами, а, менш важливий функціонал віддає доробляти в країни, де менша вартість роботи, щоб заощадити кошти. ➖ Основний мінус — це неповноцінні проєкти, які покривають тільки один чи два аспекти DevOps. Наприклад, CI (процес збирання та тестування коду) та його реліз, коли інженер відповідальний лише за доставку результатів збирання та перевірку, чи все відбулося успішно. Або Infrastructure Engineer, який займається тільки налаштуванням серверів та середовищ і не співпрацює напряму з розробниками чи замовниками. ➕ Також не можу не відзначити тісну кооперацію між командами розробників, тестувальників та інших учасників розробки програмного продукту.

Кар’єрні перспективи: скільки заробляє DevOps Engineer та куди може вирости

Українська IT-компаній GlobalLogic розповіла, які напрями в IT матимуть найбільший попит у 2024 році. Інструменти DevOps змінюються та вдосконалюються швидко і постійно, а концепції значно рідше. Використання інструментарію дозволить освоювати та втілювати концепції усіх рівнів складнощів. Саме об’єднання зусиль спеціалістів обох напрямків і дало життя новій спеціальності, яка знаходиться на стику двох ІТ-стихій – DevOps Engineer.

Що має знати DevOps інженер

Що робитьDevOps Engineer

Так, попит завжди був високий, але через брак кваліфікованих кадрів клієнти йдуть на поступки і готові пропонувати привабливі умови для інженера. Крім книг, присвячених DevOps, читання з програмування також буде корисним для тих, хто бажає розширити свої компетенції. Багато людей опановують нові інструменти, щоб змінити галузь.

Скільки досвіду потрібно інженеру DevOps?

Що робитьDevOps Engineer

Це все, що пов’язано з інтеграцією та доставкою програмного забезпечення до користувачів. Сюди ж можна додати serverless-обчислення, мікросервіси, Chaos Engineering, контейнеризацію та оркестрування, тренд на Site Reliability Engineering, посилення моніторингу та cloud-технології. Методології розроблення ПЗ, котрі є фундаментальними в роботі девопс спеціалістів, оскільки вони визначають засади, на яких базуються усі процеси в команді. Для цього найкраще підходить мова програмування Python, і її треба буде опанувати, аби спростити скриптинг та налагодити автоматизацію задач. Цей курс вузькоспрямований на вивчення хмарних платформ і отримання професійного сертифіката Google Cloud Professional DevOps Engineer. Це комплексна програма готує до роботи зі службами Google Cloud, навчає принципів SRE, методам моніторингу та усунення несправностей.

DevOps повинен заохочувати культуру колаборації та відкритих процесів у компанії. Це може бути складно, адже деякі організації звикли “ховати” процеси одних команд від інших. Уміти вибрати оптимальне рішення серед кількох схожих — ось, у чому ваша сила як DevOps-фахівця. Якщо в IT ви не перший рік, цінним буде досвід системного адміністратора. Часто в роботі потрібні знання обслуговування систем, налаштування та підтримки мереж, комп’ютерів, серверів, телефонії та інших пристроїв. Будь-який розробник чи тестувальник може відносно легко перейти у DevOps.

Відповідно, DevOps Engineer – це інженер, який використовує навички як з царини розроблення, так і зі сфери експлуатації та операційної підтримки. По суті, він підтримує розроблення, деплоїть продукт (запускає на сервері, хостингу) та тестує його працездатність, а також підтримує середовища, де розташовано задеплоєний продукт. Часто зустрічаються позиції начебто DevOps-інженера, але насправді це підтримка вже готового продукту або доробляння і виправлення багів за кимось.

  • Важливе знанням німецької мови С1,або хоча б В2, англійська по замовчуванню.
  • Але дуже важливими є софт скіли, які були набуті під час навчання.
  • Одна з важливих переваг докеру – він дозволяє створити одне середовище для розроблення, на яке не будуть впливати ОС та особисті програмно-апаратні налаштування розробників.
  • Наприклад, більше цікавиться cloud-технологіями чи захистом оточення і розвивається саме в цьому.
  • Цей підхід сприяє зниженню ризику помилок та покращенню якості програмного забезпечення, а також швидкому впровадженню нового функціоналу.

GitHub, GitLab та Bitbucket – це вебсховища, в яких зберігається код вашого проєкту, над яким працює команда. Також вони мають низку вбудованих функцій, котрі будуть важливі в тому числі і в роботі девопс спеціаліста. Ідеальним варіантом буде, якщо ви вивчите роботу і з GitHub, і з GitLab. Git – розподілена система контролю версій, якою користуються розробники задля фіксування свого прогресу та простішого ведення спільного розроблення.

Та коли повномасштабна війна прийшла в його країну, він, не вагаючись, пішов захищати Батьківщину. Після кількох місяців на фронті Дмитро усвідомив, що відкладати мрії більше немає часу. Повернувшись ненадовго додому, герой дізнався про ініціативу «Навчайся за донат» — DevOps-курси, які допомагають не лише здобути навички, а й зібрати кошти на поточні потреби війська. Підхід, колись створений спільнотою небайдужих спеціалістів, вже встиг перетворитися на цілу філософію, до якої звертаються найбільші компанії світу. В чому ж секрет концепції DevOps та які фахівці здатні втілити її в життя? У цій статті ми розповімо про професію DevOps-інженера, а також поділимось роадмапою, яка допоможе вирости із системного адміністратора до практика DevOps.

Почати може кожен, кого приваблює робота над створенням ПЗ і хто хоче розуміти всі ланки життєвого циклу програми для створення якісного та затребуваного продукту. На жаль, чимало клієнтів не завжди розуміють, що таке DevOps та які задачі передбачає ця сфера. Дехто може вважати, що йдеться про системних адміністраторів. На ділі ж всі ці субролі виконує одна людина або ж кілька ролей інший фахівець. Буває так, що розробник може виконувати завдання Build Engineer. В результаті DevOps інженер тільки автоматизує та робить остаточне опрацювання та автоматизація виробництва та доставки коду в продакшн.

До речі, я планую розробити власні курси по DevOps українською. Якщо вам цікавий такий формат, напишіть про це в коментарях. Для просунутих рекомендую A Cloud Guru (колишній Lunux Academi) та Udemi. Звісно, я вас не здивую, але я з цими сервісами готувався до сертифікації, закривав прогалини в IaC та інших цікавих темах по типу GitOps чи Deployment Strategies. Більшість компаній пропонують своїм працівникам акаунт на цих сервісах безкоштовно. Враховуючи зростаючий попит на ринку та високий рівень зарплат, не дивно, що багатьох цікавить посада DevOps Engineer.

Їх застосовують для моніторингу, зворотного зв’язку, безпеки, впровадження змін. На всі ці завдання DevOps дивиться з точки зору постійних поліпшень. Ми зводимо до мінімуму повторювані операції, автоматизуємо їх.

Один неправильно вказаний параметр — і вмить зупиниться вся система. Вибирай свій варіант підписки залежно від завдань, що стоять перед тобою. Але якщо потрібно пройти повне навчання з нуля до рівня фахівця, краще вибирати Базовий або Преміум. А для того, щоб вивчити 2-3 нові технології, або повторити знання, готуючись до співбесіди, підійде Пакет Стартовий. Спеціаліст DevOps виконує свою роботу добре, коли гарантує високу швидкість впровадження нових функцій та знижує ризики збоїв. Курс від IT Step Academy призначений як для початківців-розробників, яким хочеться краще зрозуміти інструментарій для роботи, а також для тестувальників і системних адміністраторів.

Це фундаментальний інструмент, який ви маєте знати, аби відстежувати та керувати кожною зміною у вихідному коді та інших файлах. Це фундаментальна тема в роботі всіх, хто є дотичним до девопс, тому гарні знання CI/CD процесів обов’язкові. Методологія DevOps була створена для розв’язання подібних проблем. Іншими словами, DevOps – це міст між командами розробки та експлуатації. Додатково курс містить блок про роботу з операційною системою Linux і архітектурою проєктів. Після курсу не вийде надсилати резюме на посаду junior, однак вийде зрозуміти більше про професію та визначитись з наступними кроками навчання.

Насамперед варто зазначити, що першопочатково DevOps — це не посада, а назва методології (скорочення від development + operations). Методологія DevOps спрямована на забезпечення ефективної взаємодії розробників та кінцевих користувачів продукту та оптимізацію всіх процесів життєвого циклу ПЗ. Якщо говорити про те, як перейти в девопс, то найчастіше опановують цю спеціалізацію системні адміністратори, бо їх знання частково відповідають вимогам фаху. Їм потрібно освоїти основні технології та інструменти DevOps, пов’язані з тестуванням та розгортанням.

Тобто, її не «нав’язали» згори, вона логічно розвинулась у середовищі практиків. DevOps (Development Operations) — методика комфортної взаємодії між командами, що відповідають за розробку та експлуатацію продукту. Docker Hub – репозиторій (вебсховище), де розташовані docker-контейнери. З його допомогою розробники можуть завантажувати свої та скачувати контейнери інших девелоперів, аби потім використати у своїх цілях. Вебсервери відіграють ключову роль у розгортанні та підтримці вебзастосунків і послуг.

DevOps-інженери поєднують в одне ціле всі частини, з яких складається проект. Вони знають специфіку роботи програмістів, тестувальників, системних адміністраторів і допомагають спростити їх роботу. Вони розуміють потреби і вимоги бізнесу, його роль в процесі розробки – і будують процес з урахуванням інтересів замовника. За їх допомогою перевіряють, щоб код, який вийшов з робочої станції розробника, відповідав заданим критеріям якості.

Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/

Để lại một bình luận

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *